Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie daje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Italian Cuisine in Krakow Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli i grana padano.
Zobacz film