wyciąganie z problemów z prawem

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy rzetelnego prawnika

nie mam adwokata

Przysłowiowe „posiadanie bardziej profesjonalnego prawnika” to zwrot, który często stosuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity mogą być ponad prawem wyłącznie dlatego, że są w stanie opłacić najbardziej doświadczonych oraz utalentowanych radców prawnych. Bez wątpliwości, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik naprawdę ma tak kolosalną kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów legislacyjnych jest z pewnością dostrzegalny.

W jaki sposób wybrać właściwego prawnika?
O efektywności danego prawnika najprawidłowiej poświadcza jego historia. Jest to wybitnie konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak prawidłowo dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się bardzo dobrych wyników w trakcie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zapoznanie się z poprzednimi dokonaniami wybranego specjalisty, a dopiero w następnej kolejności podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Właściwym źródłem wiadomości jest także wykształcenie oraz opinie klientów.

W jaki sposób działa wyśmienity adwokat?
Nastawienie uzdolnionego prawnika najprzyzwoiciej przedstawia fachowość – musi być to postać bezbłędnie orientująca się w prawnych niuansach, a równocześnie na tyle elastyczna, żeby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów bądź też kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika najwyższej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.

Podobne artykuły